Hledat

Montážní návod | Kryty kol poklice na kola

Tyto kryty kol jsou určeny pro většinu automobilových disků. Jejich desing je navržen tak, aby umožňoval proudění vzduchu a zabránil přehřátí disků. Kvalitní (barva případně lak) vytváří dokonalý vzhled a snadnou údržbu. Západky jsou pevné a pružné, což zaručí delší životnost krytů kol. Ocelový prstenec zajišťuje rovnoměrné rozložení tlaku na všechny západky.Při montáži a demontáži není potřebné speciální nářadí.

 

Montáž: Před nasazením krytů kol je zapotřebí disk kola důkladně očistit. Ocelový pestenec nasměrujte obloukem k ventilku a vložte do drážek v západkách po celém obvodě. Připravený kryt kola přiložte ke spodní části disku, podepřete a zatlačte dvě horní západky do disku. Následně kryt zatlačte po celém obvodě a zkontrolujte, zda všechny západky zapadly do disku kola rovnoměrně.

 

Demontáž: Rovnoměrným tahem horní části krytu kola kryt demontujte. V případě, že kryt kola na disku drží příliš silně, použijte šroubovák , kterým kryt vypáčíte. Upozornění: V případě montáže sněhových řetězů, je zapotřebí nejprve demontovat kryty kol, čímž zabráníte jejich poškození. Kryty kol jsou určeny pro většinu běžných automobilů. Některé disky se však mohou lišit rozměrem a proto je montáž krytu kola náročnější. Ocelový prstenec je potřeba přispůsobit rozměrům disku kola. Pomocí kleští nastavte ocelový prstenec na požadovaný rozměr v místě obloukového zahnutí určeného pro ventilek kola. V případě, že kryt kola nezapadne do disku, tentno oblouk zmenšete. Pokud kryt kola zapadá do disku příliš lehce, postupujte opačně prstenec mírně zvětšete. Správným přispůsobením ocelového prstence zabráníte poškození, případně ztracení krytu kola.